Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Fabryka mebli MEBLOSIEK
Lipiec 12, 2010
Biofarm
Listopad 30, 2010
Pokaż wszystko

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Klient:

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Wdrożenie:

październik 2010

Strona:
www.wsb.edu.pl

Witryna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Nowy serwis internetowy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przygotowaliśmy dla trzech głównych grup użytkowników: kandydatów na studia, studentów i uczestników studiów podyplomowych lub szkoleń organizowanych przez Uczelnię. Serwis opracowaliśmy w oparciu o standardy dostępności i szereg konwencji użyteczności - z pewnością pozwoli im z łatwością dotrzeć do poszukiwanej informacji. Natomiast aktualność publikowanych informacji zostanie zapewniona przez pracowników Uczeni, którzy mają do dyspozycji łatwy w obsłudze i intuicyjny system zarządzania treścią, a jednocześnie dający bardzo szerokie możliwości aktualizacji i rozbudowy serwisu.

Jedną z ciekawszych opcji administracyjnych tej witryny jest możliwość tworzenia dowolnej ilości podserwisów tematycznych z zachowaniem spójnego układu i nawigacji, bazujących na rozwiązaniach zastosowanych w serwisie głównym. Wymianie podlegają natomiast wybrane elementy graficzne i schemat kolorystyczny serwisu. Dzięki temu informacje prezentowane np. przez Akademicki Związek Sportowy prezentowane są w sposób spójny z ogólną koncepcją witryny Uczelni, a jednocześnie może on zastosować własne elementy identyfikacji wizualnej.

System zarządzania treścią umożliwia również zmianę wyglądu serwisu internetowego na jeden z predefiniowanych schematów graficznych przystosowanych do świąt okolicznościowych lub na wypadek żałoby narodowej.

Realizacja:
  • Opracowanie projektu graficznego serwisu
  • Wykonanie interfejsu użytkownika zgodnie ze standardami dostępności (umożliwiające uzyskania oznaczenia Strona Przyjazna Niewidomym)
  • Przeprowadzenie badania użyteczności serwisu
  • Przygotowanie i wdrożenie systemu zarządzania treścią