Facebook Page Klubu Biznesu Raków
Sierpień 12, 2018
d-esa.pl strona glowna
D-esa
Sierpień 8, 2019
Pokaż wszystko

Diprinter

Klient:

Diprinter

Wdrożenie:

Marzec 2019

Strona:
http://www.diprinter.com/
W momencie podjęcia współpracy, firma Diprinter posiadała już stronę stworzoną przez Piotra, właściciela firmy. Strona stworzona w oparciu o szablonowe rozwiązania okazała się niewystarczająca zarówno dla firmy jak i dla klientów, ponieważ nie oddawała profesjonalizmu oraz zakresu działalności firmy Diprinter.

Problemem była nieaktualna i niezbyt atrakcyjna prezentacja treści. Na starej stronie „straszyły” zdjęcia drukarek z podpisami „brak na stanie” czy „wyprzedane”, a to w naszym obopólnym przekonaniu nie zachęcało użytkowników do pozostania na stronie, ani tym bardziej do podjęcia współpracy. Na tych brakach niestety korzystała konkurencja. Klient nie chciał jednak rezygnować z posiadania tej witryny, ze względu na funkcjonujący e-sklep, z którym była połączona.

Zdecydowaliśmy o powstaniu nowej platformy, która będzie zupełnie inna od poprzedniej, a jednocześnie spójna z dotychczasową strategią marketingową. Strona w innowacyjny sposób prezentuje oferowane produkty, skupiając się nie na samym sprzęcie, lecz na tym do jakiego rodzaju druku ten sprzęt jest użytkownikom potrzebny.

Głównym elementem na stronie jest aż 6 krótkich filmików prezentujących zastosowanie poszczególnych drukarek wraz z realizacjami. Możliwość obejrzenia przebiegu wydruku oraz efektów, połączona z krótką informacją jak został zrobiony dany wydruk umożliwia użytkownikom serwisu podjęcie przemyślanej decyzji zakupowej.

Ważne:
*

Dwie realizacje - lifting dotychczasowego sklepu oraz stworzenie całkowicie nowej strony WWW


*

Zaprojektowanie atrakcyjnej formy przekazu dla odwiedzających stronę klientów, spójnej z pozostałymi materiałami marketingowymi firmy


*

Innowacyjne podejście do przedstawienia możliwości oferowanych maszyn


Realizacja:
  • Lifting i przerobienie starej strony na sklep internetowy
  • Opracowanie drugiej, zupełnie nowej strony WWW
  • Wdrożenie nowoczesnej architektury informacji i projektu graficznego
  • Uzupełnienie serwisu treścią
  • Optymalizacja nowej strony pod kątem wyszukiwarek internetowych oraz działania SEO