E-Diament Forbesa dla strony EsSystemK!
Marzec 12, 2015
Agencja iArt partnerem MIT 2015
Kwiecień 3, 2015

T:RAF Rybnik laureatem konkursu Strona Internetowa bez Barier

Marketing w internecie docierający do każdego

Nasza realizacja dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku najlepszym dostępnym serwisem internetowym roku 2015! Zwycięstwo w V edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier przyznano za najlepsze dostosowanie treści www do potrzeb osób z dysfunkcjami.

Rywalizacja w V edycji konkursu zacięta, bo zgłoszonych zostało o 30% więcej serwisów niż w latach ubiegłych. Kandydatów do nagrody oceniał zespół złożony z ekspertów, osób niewidomych, niedowidzących i głuchych. W przeprowadzonych audytach wykorzystano metodologię badań serwisów opracowaną wspólnie przez Uniwersytet Śląski i Fundację Widzialni. Wśród kryteriów oceny znalazła się zgodność ze standardem WCAG, dostępność formularzy, wyszukiwarek, menu i elementów multimedialnych. Osoby niepełnosprawne testowały m.in. sposób poruszanie się po serwisie, łatwość znajdowania informacji, przejrzystość nawigacji i ogólne wrażenie z użytkowania.

Serdecznie gratulujemy naszemu Klientowi! Cieszymy się, że poprzez projekty takie jak ten możemy umożliwiać osobom narażonym na wykluczenie cyfrowe swobodny dostęp do informacji w Internecie.

Zobacz stronę: www.trafrybnik.pl